Paris'in kalbinde

Yüksek Mücevherin Yeni Mekanı

OMA tasarımı Tiffany & Co. geçici mağazası, Paris'in 8. bölgesinin kalbinde açıldı. Adaptif bir tasarım olarak tasarlanan mağazanın ambiyansı, barındıracağı koleksiyonların karakterini yansıtacak şekilde yıl boyunca dönüşecek ve markanın 185 yıllık koleksiyonundan parçalarla en yeni tasarımları bir araya getirecek.

Ellen Van Loon

OMA mimarlık stüdyosunun ortağı Ellen van Loon, "Tiffany & Co., hem takı yapımında hem de ürün tasarımında zengin bir geçmişe sahip. Bizim için o tarihi sergilemek önemliydi. Tiffany'nin en son koleksiyonunu keşfetmek için bir fırsat olmanın ötesinde, mağazayı ziyaret etmek zamanda bir yolculuğa da dönüşüyor.”. Hem perakende hem de arşiv teşhiri için bir alan sunan mağaza, farklı atmosferlere sahip bir dizi odanın birleşiminden oluşuyor. 

Fransız Kraliyet Mücevherleri

Bir rotunda, fiziksel olarak ve dijital ekranlarda sergilenen Tiffany'nin mücevher arşivinden öne çıkanları sergiliyor, sekizgen şeklindeki bir oda mevcut koleksiyonu sergiliyor ve arkadaki, Tiffany'nin 1887 tarihli Fransız Kraliyet Mücevherleri kataloğunun da yer aldığı samimi bir odada yüksek mücevher randevuları gerçekleştiriliyor. Özel mobilyalar, ziyaretçileri sergilenen takıları denemeye ve yavaşça dolaşmaya davet ediyor; Tiffany tasarımı antika lambalar, Louis Comfort Tiffany'nin 1900'lerin başındaki tasarımlarını çağrıştırıyor ve kesintisiz, degrade mavi halı, sürükleyici alışveriş deneyimine katkıda bulunuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Ceviz Ağacı

Kaykay Pisti

Fotoğraflar: Benoit Florençon

11-oma-tiffany-copyright-oma-10
tiffany-temporary-store-paris-oma_2
tiffany-temporary-store-paris-oma_3
tiffany-temporary-store-paris-oma_5
tiffany-temporary-store-paris-oma_8
tiffany-temporary-store-paris-oma_9

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}