Uzun ve yaratıcı bir yaşama dair

Sevdiğiniz Uzun Ömrü Tasarlayın

Ödüllü tasarımcı ve yazar Ayşe Birsel, yaratıcı araçlarını kullanarak; her yaşta aşk, amaç, esenlik ve dostluk dolu uzun bir yaşam tasarlamaya dair yeni bir kitapla karşımızda. 

Kitabın tanıtım metninden: Yaşlandıkça, istediğiniz hayatı yaratmak ne anlama geliyor? Endüstriyel tasarımcı ve yazar Ayşe Birsel'e göre yanıt, iyimserlik, empati, iş birliği, açık fikirlilik ve bütünsel düşünme gibi tasarımın temel ilkelerinden ve uzun yaşamın sırrına ermiş yaşlı insanların deneyimlerinden geliyor. 

Daha uzun yaşam heyecan verici, modern bir fırsat; yaşamın pek çok parçası gibi dikkatle tasarlanması gerekir. Uzun bir hayat hakkında düşünmek gerçekten çok heyecan verici. Aynı zamanda yeni bir fenomen. Elli yıl önce yetmişli yaşlara kadar yaşamak, uzun bir yaşamın işareti olarak görülüyordu. Bugün yetmiş genç hissettiriyor, seksen normal hissettiriyor ve doksan ulaşılabilir bir yaş. Birsel, hayatın bu yeni ufkunun hareketli resimlerin icadı kadar önemli ve heyecan verici olduğuna inanıyor. 

Bu kitap, tasarım odaklı düşünme araçlarını kullanarak uzun ömürlerini tanımlamayla ilgilenen herkes için. Hayatınızı görselleştirmenizi isteyerek yaratıcı düşünmenize yardımcı olacak alıştırmalar içeren interaktif bir kitap. En uzun yaşamış bilge insanlardan öğrenilen iç görülerle dolu. “Aşk, Amaç, Esenlik ve Arkadaşlık” olmak üzere dört tema halinde düzenlenmiş. Daha iyi sevmeye, amaç bulmaya, refahı uygulamaya ve arkadaşlar edinmeye yardımcı olacak iç görüler içeriyor. Birsel'in yaşlı insanlarla bir yıl boyunca yaptığı ortak tasarım araştırmasından yola çıkan “Sevdiğin Uzun Ömrü Tasarla” yeni başlayan yirmili ve otuzlu yaşlardan, orta yaştaki ve değişiklik arayanlara kadar her yaştan okuyucuya hitap ediyor. Düşündürücü sorular, kendini keşfetmeye yönelik alıştırmalar ve yenilikçi girişimciler ve düşünce liderleriyle, hayatın bir sonraki aşamasını oluşturma yolculuklarında onlara rehberlik edecek röportajlar yer alıyor. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Brütalist Kütüphane

Ceviz Ağacı

Ayse-Birsel-Design-The-Long-Life-You-Love-Amazebooths-1
9780762481156-1

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}