Porto'da Anarchlab imzalı

Sarmaşık Perdeli Ev

Tırmanıcı bitkiler, yerel stüdyo Anarchlab tarafından tamamlanan Portekiz'in Porto kentindeki Nevogilde evini çevreleyen demir parmaklıkların ekranını kademeli olarak kaplayacak. Şehrin Largo de Nevogilde semtinde yer alan ev, bir zamanlar yayalara ayrılmış olan ve şu anda yoğun bir trafik kavşağı olan meydana bakan eski bir taş evin ayak izini kaplıyor.

Yerel Stüdyo Anarchlab Tarafından Tamamlandı

Durumdaki bu değişiklikle başa çıkmak için Anarchlab , Nevogilde'yi içeriye çevirerek kuzeyde kapalı bir cephe ve güneyde geniş bir bahçeye bakan tamamen camlı, U şeklinde bir zemin kat oluşturdu. "Başlangıç ​​noktası her zaman çözümün basitliği, bahçeyle güçlü bağ ve aile ve arkadaşlarla dinlenmek için geniş ve cömert sosyal alanlar oldu, bunların tümü sakin bir meydan boyunca eski bir taş evin önceden var olmasıyla eklemlendi." dedi stüdyo.

Sarmaşık Perdeli Evin Tasarımı

Anarchlab, "Kuzeydeki rahatsız edici, gürültülü ve soğuk pencereler kapatıldı ve ortadan kalktı, [bu arada] zemin katta güneye bakan ve bahçeyi tüm genişliği boyunca kucaklayan büyük sürekli cam pencereler oluşturuldu" diye ekledi. İçeride Nevogilde, zemin katta mutfak ve yemek alanına bağlanan geniş bir oturma odasından oluşurken, yukarıdaki iki katta altı yatak odası yer almaktadır. Açık beton merdiven, Tsou Arquitectos tarafından Porto'nun evine ışık ve manzara çekiyor. Şömineli ve beton banklı çıplak bir tuğla duvar, oturma odası için bir fon oluşturur ve tam boy bir pencereden bahçeye uzanır.

Evin Yatak Odası

Bir ağaçla dikilmiş evin ortasındaki bir oyuğun her iki yanında yer alan birinci kattaki yatak odaları, iki dış teras oluşturmak için hafifçe geriye çekilmiş. Bu teraslar, ikinci kattaki ana yatak odası tarafından gözden kaçan ve sonunda uyku alanlarını gizlemeye yardımcı olmak için tırmanma bitkileri ile kaplanacak olan nervürlü demir parmaklıklarla sarılmıştır. Zemin katta geniş bir oturma odası bulunuyor.  "Ana yatak odası, cepheden, güneye bakan cephe boyunca dikey bir bahçenin gelişmesini sağlayacak olan, nervürlü demirden yapılmış hassas dikey hatlardan oluşan devasa bir yapıyla korunan özel bir terasın üzerinde yüzen camlı bir hacim olarak ortaya çıkıyor." stüdyo açıkladı.

Açık beton sütunlarla desteklenen, ham ama narin bu yapı, bir güneş ve mahremiyet filtresi görevi görecek, aşağıdaki bahçeyle ve güneydeki güneş, yağmur ve rüzgarla yakın ilişkiye aracılık edecek." Nevogilde'nin zemin kat iç mekanları daha pürüzlü ve daha koyu iken, birinci kat beyaz duvarlar ve soluk ahşap zeminlerle minimal bir bitişe sahip.

Küçük Sarayıyla Bir Sanat Eseri

Porto'da yakın zamanda tamamlanan diğer konut projeleri arasında Tsou Architects'in betonarme bir merdiven etrafında organize ettiği bir sarmaşık perdeli ev ve bir bahçenin sonunda yer alan Fala Atelier'in "küçük sarayı" yer alıyor.

Fotoğraflar: Jose Campos

Bunlar da ilginizi çekebilir:

 Kestane Ağacı

Ceviz Ağacı

Haber_Anarchlab1

Bir ağaçla dikilmiş evin ortasındaki bir oyuğun her iki yanında yer alan birinci kattaki yatak odaları, iki dış teras oluşturmak için hafifçe geriye çekilmiş. Bu teraslar, ikinci kattaki ana yatak odası tarafından gözden kaçan ve sonunda uyku alanlarını gizlemeye yardımcı olmak için tırmanma bitkileri ile kaplanacak olan nervürlü demir parmaklıklarla sarılmıştır

Haber_Anarchlab
Haber_Anarchlab2
Haber_Anarchlab3
Haber_Anarchlab4

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}